Gemmoterapia

Young sproutIdeą gemmoterapii jest zapobieganie chorobom i leczenie różnych zaburzeń zdrowia za pomocą roślin.

Gemmoterapia wykorzystuje wyłącznie tkanki zarodkowe świeżych roślin, drzew i krzewów, to znaczy pączki, młode gałązki i korzenie, dlatego zwana jest też medycyną pąków. Tkanki te zawierają całą energie wzrastającej rośliny, dlatego też są jej przyszłością a ekstrakty przygotowane z tkanek embrionalnych zawierają substancje mineralne niezbędne dla organizmu tj.: mikro- i makroelementy, witaminy, hormony wzrostu, enzymy – a więc substancje, które w dorosłej roślinie nie występują, a jeżeli już, to nie w takich ilościach. Wyciągi z pąków i roślin mają szerokie spektrum zastosowań:

  • zwiększają możliwości obronne organizmu;
  • poprawiają pracę centralnego układu nerwowego;
  • ogólnie wzmacniają i odmładzają organizm;
  • działają leczniczo na konkretne choroby;
  • działają prewencyjnie.

concept médecine douce, phytothérapieIch zalety są różne, w zależności od rośliny, która jest ich podstawą. Ponadto wiele produktów gemmoterapeutycznych ma działanie diuretyczne, drenujące i odtruwające. Zgodnie z tą teorią pączki roślin mają o wiele silniejsze właściwości niż pozostałe części dojrzałych roślin. Pączek, jako zarodek, ma w sobie potencjał rozwojowy całej rośliny, trochę jakby był jednocześnie korzeniem, pędem, liśćmi, kwiatami i owocami. Zawiera wysokie stężenie substancji aktywnych, takich jak hormony, oligoelementy, witaminy, minerały itd.

 

Leczenie za pomocą tych wyciągów jest nadzwyczaj skuteczne i bezpieczne, nie uszkadza bowiem organizmu, nie ma niepożądanych działań ubocznych i nie pozostawia w organizmie człowieka żadnych „odpadów”. Metoda ta jest skuteczna nie tylko przy leczeniu konkretnych chorób, ale również jako środek prewencyjny dla zdrowych ludzi. Gemmoterapia przynosi godne uwagi efekty także w przypadku chorób trudno wyleczalnych, takich jak stwardnienie rozsiane, borelioza, zaburzenia nerwowe i zaburzenia krwiotwórstwa.